Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Арманьяк

 Знайдено 439

Арманьяк — різновид виноградного бренді з французького регіону Гасконь. Арманьяк виготовляється методом безперервної дистиляції, завдяки чому його смак більш різкий і потужний порівняно коньяком. В цьому розділі   весь асортимент якісного арманьяку з Франції.

Показати всі арманьяки

Коньяк і арманьяк – два напою, вік обчислюється століттями. Арманьяком називають виноградний бренді, який готують саме у французькому регіоні Гасконь. Перше документальне свідоцтво про існування арманьяку датується 15 століттям. Відродження популярності сталося середині 20 століття, а сьогодні цей напій є вельми серйозним конкурентом коньяку.

Арманьяк поизводят переважно з винограду юні блан (як і коньяк), також використовують сорти Моріс Бако, Фоль Бланш, Коломбар. Його готують методом безперервної дистиляції виноградного сусла, з-за чого смак напою суттєво відрізняється від смаку коньяку. Він виходить потужним, живим, хтось скаже — різким і грубуватим, але в цьому є і своя принадність. Потім дистилят піддається витримці дубових бочках. В ідеалі це повинен бути чорний дуб Гасконі, але на практиці рідкісне дерево замінюють деревиною лимузенского і тронсейского ліси. Купажовані арманьяки зустрічаються рідко, в основному це напої з винограду одного сорту і врожаю.

Кожне гасконской господарство готує свій арманьяк за стародавнім рецептом, смак продукції різних господарств може сильно відрізнятися. Регламентом визначено, що напій може проводитися тільки в трьох регіонах: Haute Armagnac, Bas Armagnac, Armagnac-Tenareze. Класифікація цього міцного спиртного напою дуже проста:

VSOP — нижня категорія, вік спиртів не менше 5 років;
Hors d'age — вік спиртів не менше 10 років;
Napoleon або XO — середній вік спиртів 10-40 років, але не менше 6 за законом.

Також на етикетках ви арманьяка можете зустріти наступні написи: vieil — «старий» арманьяк з витримкою спиртів не менше 6 років, blanche — «білий», тобто молодий напій, vintage   міллезімний напій з фортецею від 40 до 80 градусів. Чим більше витримка, тим збалансованішою, смачніше й пахучіше вміст пляшки. У цьому щодо значно виграють напої з маркуванням XO або Napoleon.

Враховуючи, що спирти для арманьяков витримуються у льохах гасконцев десятиліттями, арманьяк ціна просто не може бути низькою. Якщо ціна дивує вас своєю дешевизною, не варто купувати цей напій. Ну і звичайно, як у всіх інших випадках, арманьяк ціна вказана на сторінці кожного продукту і є остаточною. Купити арманьяк високої якості можна в магазинах WineStyle. Цей напій вживають найчастіше в якостей дижестива, він може стати прекрасним завершенням будь-якої трапези. Якщо ви хочете здивувати гостей смак хорошого арманьяку, спробуйте приготувати страви справжньої гасконський кухні. Також він буде чудово поєднуватися з десертами, кава, сигарами. Взагалі, арманьяк — гарний подарунок для чоловіків, до того ж не настільки банальний, як коньяк. Запрошуємо вас арманьяк купити від кращих гасконских майстрів!