Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Біле шампанське

Знайдено 1335

Біле шампанське

Біле шампанське — символ свята, його обов'язковий атрибут. Легкий бавовна пробки, ажурна піна, іскристі бульбашки   жодне торжество не обходиться без ігристого вина на столі. Але якщо належить відзначити по-справжньому значуща подія, підкреслити його статус, то і біле шампанське купити краще сьогодні, з самого серця Франції, знаменитої Шампані.

У шампанського гучне ім'я і багата історія. Своєю появою воно зобов'язане бенедиктинському ченцеві П'єру Періньону, який, згідно переказами, вперше отримав вино з бульбашками. Це сталося ненавмисно: у вже розлитому в пляшки вини відновилося бродіння, що додало напою грайливість. І хоча деякі пляшки вибухали, в інших визрівало насичене вуглекислими пухирцями унікальне вино. Спочатку грайливість вважалося недоліком, а згодом це відмінність стало головним достоїнством напою.

Види білого шампанського

Біле шампанське виробляють тільки в містах та селах У шампані Франції, ігристе вино з будь-якого іншого регіону шампанським називатися не може. Для виготовлення напою використовується основна трійка виноградних сортів — білий сорт шардоне і червоні піно нуар і піно менье. Залежно від сортів винограду у складі вина розрізняють такі види знаменитого ігристого:

  • blanc de blancs — біле шампанське з чистого шардоне;
  • blanc de noirs —біле з червоних сортів;
  • tradition —біле шампанське з усіх трьох сортів.

Крім білого, буває рожеве шампанське, яке виходить в результаті змішування перед ферментацією збродженого соку з білого і червоного винограду.

Класична технологія шампанізації передбачає два етапи бродіння: перший в сталевий ємності, другий, після додавання тростинного цукру і дріжджів, — у пляшках. Зазвичай отримане після першого етапи бродіння вино змішують з винами різних врожаїв для досягнення типового смаку.

Шампанське з винограду одного врожаю називається миллезимным, про що є відповідна напис на етикетці. На миллезимное біле шампанське ціна в кілька разів вище, ніж на звичайне.

Ви можете купити біле шампанське в наших магазинах. В каталозі Winestyle вам допоможуть зорієнтуватися описи напоїв, інформація про рейтинги, а також відгуки покупців.