Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Шампанське сухий

Знайдено 6018

Сухі ігристе вино

Ігристі вина з вмістом цукру до 35 г/л вважаються сухими. За рівнем концентрації розрізняють цукру кілька видів сухих ігристих вин: екстра брют (до 0,6%), брют (до 1,5%), сухе (до 2,5—3,5%). Більш солодкі вина вважаються вже напівсухими. Так само, як і тихе вино, ігристе може бути білим, рожевим або червоним.

Класифікація сухих ігристих вин

Сухі ігристі вина відносять до найбільш цінним. Додавання цукру здатне вбити природний смак вина. Саме з цієї причини винороби домагаються максимальної сухості ігристих вин.

Сухе ігристе вино класифікують за змістом цукру:

  • Максимально сухе вино з змістом цукру від 0 до 6 грам на літр напою називають Extra Brut. Назва "екстра брют" придумали французькі винороби. Англійські виробники називають таке вино Extra Dry, а німецькі винороби ставлять на сухому ігристе вини позначку Extra Trocken.
  • Ігристе вино, в якому показник утримання цукру зберігається на рівні 15 грам на літр готового продукту, називають брют.
  • Сухе ігристе вино характеризується змістом цукру в межах 25-35 грам на літр. Французи звуть такий напій Sec, англійці присвоїли сухого ігристого провину назва Dry. Італійські виробники ставлять на пляшках з сухим ігристим вином позначку Secco, а німці   Trocken.
  • Напівсухе ігристе вино містить від 25 до 50 грам цукру на літр. Французькі сорти напівсухого вина носять назва Demi Sec, англійські сорти іменують Medium Dry. Італійський ігристе вино цій категорії називають Abboccato, а німецькі винороби напівсухе вино звуть Halbtrocken.

Сухе ігристе вино: як п'ють і з чим

Елегантний універсальний напій і чудово поєднується з практично будь закусками і основними стравами. Його подають цілою пляшкою, попередньо охолодивши його до температури не більше +8 градусів.

Винороби не рекомендують охолоджувати благородний напій в морозилці — такий спосіб просто губить ігристе вино. Для підтримки оптимальною температури напою слід тримати пляшку у відерці з льодом. Використання серветки захищає етикетку від впливу вологи.

Великий вибір ігристих білих, червоних і рожевих сухих вин представлений в нашій мережі магазинів. В каталозі ви WineStyle знайдете краще ігристе біле сухе вино, купити яке можна на вигідних умовах.

Сухе ігристе вино — ціна в WineStyle

Сухі ігристі вина високо цінуються у своїй категорії. У той же час, багато з них залишаються досить доступними за ціною. Сухі ігристі можна купити за ціною від 174 грн  за пляшку. В цьому розділі ви знайдете і елітні сухі вина — це французькі брюты з Шампані.