Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино із Франции біле

Знайдено 6110

Білі французькі вина - географія

Також як і щодо червоних вин, Франция попереду планети всією та у виробництві білих вин. Тут роблять сотні сортів білого вина. Знамениті провінції не менш знаменитих білих вин – Бордо Бургундія Ельзас.

Білі бордоські вина роблять з винограду совіньон блан, змішуючи його з семильоном і мускатом. Найзнаменитіше біле бордоське вино – Сотерн елітне десертне вино, виготовлене за особливою технологією. Для виробництва вин Sauternes використовуються стиглі, підв'ялені ягоди, вже уражені шляхетним цвілевим грибком Botrytis. Вина Сотерн рекомендують пити після 20-30-річної витримки, хоча цей сорт вина спокійно може зазначити в пляшці і своє сторіччя.

Авторитетний винний критик Роберт Паркер одного разу назвав біле вино місцевості Сотерн «кращим вином планети», а вже до його думки варто прислухатися.

У Бургундії виробляють прекрасне сонячне Шаблі ввважається еталоном білих вин. Шаблі – сухе біле вино з 100% шардоне солом'яно-жовтого кольори, в букеті якого присутні аромати мінералів і фруктів. Першокласні вина Шаблі відносяться до категорії Chablis Grand Cru, Petit Chablis – це легкі вина, які краще пити молодими. Хороші білі вина виробляють і в бургундських регіонах Кіт д'Ор і Маконе.

У Ельзасі 90% всього виробленого обсягу – це саме білі вина, при виготовленні яких застосовують виноград сильванер, піно дрв, шардоне, совіньйон блан. Особливо цінуються в Ельзасі сорту винограду рислінг і гевюрцтрамінер які дають чудові свіжі вина з фруктово-квітковим ароматом. Ельзаські білі вина мають велику схожість німецькими – вони такі ж елегантні і витончені. Крім найменування аппелласьона, на етикетках ельзаських вин обов'язково вказується і сорт винограду. Купажовані білі вина Ельзасу відзначені написом Edelzwicker.

Ці три сорти французької вина – Сотерн, Шаблі та ельзаське Гевюрцтрамінер повинен спробувати кожен поціновувач білого вина.

Французи кажуть, що біле вино створено для втамування спраги, червоне – для насолоди, а рожеве – для любові. Дійсно, сухі білі вина відмінно п'ють у спекотні літні дні. Білі вина складають ідеальну эногастрономическую пару зі стравами з риби і морепродуктів, а солодкі білі вина – з десертами (фруктами, тістечками, морозивом).

Французька біле вино — ціна в WineStyle

Білі вина Франції дуже різноманітні як по стилю, так і по вартості. Столове вино на кожен день можна купити за ціною від 174 грн