Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Ірландська віскі

Знайдено 398

Віскі з Ірландії

Ірландська віскі – це міцний алкогольний напій, який дистилюється, витримується і розливається в пляшки Ірландії. Якщо шотландська віскі називається Scotch, то ірландська віскі по-англійськи пишеться як Irish Whiskey. Основне відмінність цього напою від шотландського – відсутність торф'яного присмаку і аромату. Ячмінь просушується без контакту з торф'яним димом, тому смак напою виходить більш витонченим і елегантним.

Шотландія і Ірландія розташовані у безпосередній близькості один від друга, у цих країн більше подібності, ніж відмінностей. Не дивно, що віскі проводиться за подібною технології, хоча є і невеликі особливості. Так, в Ірландії використовується не тільки ячмінний солод, але і не соложеный ячмінь та інші зернові. Потрійна дистиляція (проти подвійний шотландської) надає напою особливу чистоту і фортеця. Форма перегінних кубів є більш округлої, а самі куби за розміром більше шотландських. Всі ці фактори забезпечують самобутність ірландського віскі.

Класифікація віскі

  • Single maltодносолодовий віскі, приготовлений виключно на основі соложеного ячменю. До цієї категорії відносяться такі марки, як Connemara Knappogue, Tyrconnel.
  • Pure Pot Still Whiskey – віскі, приготовлений з несоложеного ячменю з додаванням інших зернових (жита, пшениці, кукурудзи). До останніх десятиліть тут вироблявся тільки такий віскі, сьогодні до яскравих представників можна віднести лише Redbreast, Green Spot.
  • Blended – купажований ірландська віскі, складений з суміші односолодових і зернових сортів. Тут обов'язково потрібно згадати такі марки як Jameson Бушмілс і Tullamore Dew.

Примітно, що всі торгові марки ірландського віскі виробляються лише трьома великими компаніями: New Midleton Distillery, Old Bushmills Distillery, Cooley Distillery.

Ірландська віскі — ціна у WineStyle

Ірландська віскі в магазинах WineStyle можна купити за ціною від 701 грн   саме стільки варто мініатюрна пляшечка знаменитого Jameson. В цьому розділі знайдеться безліч подарункових версій віскі в красивій упаковці.