Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Шотландська віскі

Знайдено 3679

Віскі з Шотландії

Шотландська віскі — напій, яким праву пишаються жителі рівнин і високогір'їв Шотландії. Дехто стверджує навіть, що віскі ввібрав непокірний дух цієї північної країни. Історично шотландці довгий час пручалися пануванню англійців. Місцеві землі встигли побачити все: великі кровопролитні битви і партизанські сутички, хоробрість захисників і підступність підданих англійської короля. Повертаючись, шотландські воїни зазначали чергову перемогу ковтком доброго віскі.

Історія шотландського віскі

Згідно популярною легендою, шотландський віскі почали готувати під часи Хрестових походів. Важко сказати, хто саме першим привіз зі Сходу рецепт міцного алкоголю. Спочатку у рецепті присутній виноград, який, як відомо, не росте в Шотландії. Однак заповзятливі місцеві жителі швидко знайшли вихід: з тих досі шотландська скотч віскі готують з замість ячменю винограду.

Цей міцний напій проводиться тут більше 500 років. Найраніше літописна згадка про віскі в Шотландії відноситься до 1494 році. Згідно збереглася записи, якогось ченцеві за іменем Джон Кор видали 8 коробів ячменю, щоб Кор зміг провести з них «воду життя».

Назва напою відбувається від гельського словосполучення «uisge beatha», що означає «вода життя». Згодом написання змінилося, скоротившись до одного слова. За сформованою традиції Шотландії назва напою пишуть як whisky. Тому правильним буде вимовляти і писати scotch whisky, а не scottish whiskey. Згодом це назва трансформувалося у сучасне «whisky».

Знавці англійської мови вже звернули увагу на різницю у написанні. Дійсно, напій, приготовлений у Шотландії, прийнято називати whisky, а віскі з інших країн — whiskey. Така усталена традиція, що дозволяє відрізняти scotch whisky від продукції інших держав.

Відтінки смаку

Відмітна риса віскі з Шотландії — невеликий присмак диму. Він пов'язаний з технологією приготування напою: для того, щоб висушити ячмінні зерна, традиційно прийнято використовувати палаючий торф. Велика частина шотландських виробників не обмежується однією перегонкою, проводячи дистиляцію напою дворазово. Все це надає місцевим віскі характерний, легко впізнаваний смак і аромат.

Регіони виробництва

Основні регіони виробництва шотландського віскі:

Кожної з цих областей притаманні свої яскраві особливості. Поговоримо про них більше детально.

Віскі Лоуленд

Низовини Лоуленд знамениті своїм односолодовим віскі. Місцеві марки цього напою: Auchentoshan Bladnoch, Glenkinchie.

У Лоуленде також є два досить нових заводу, Daftmill і Annandale, однак виявити їх продукцію у продажу вам поки не вдасться. Це пов'язано з тривалістю витримування віскі: дані підприємства тільки закінчують підготовку першої партії напою і збираються вийти з нею на ринок. Одна з традицій регіону — потрійна перегонка віскі. Вважається, вона надає напою більше м'який смак.

Віскі Хайленда

Високогірний Хайленд, прабатьківщина шотландських горян, також подарував світу чимало чудових сортів віскі. Хайленд займає приблизно дві третини території Шотландії. Слід враховувати, що до цього району не відносять довколишній острів Айла. У Хайленде проводиться віскі таких брендів, як:

Віскі Спейсайда

Але справжній центр виробництва віскі в Шотландії — це Спейсайд. Тут, у долині річки Спей, зосереджено величезна безліч винокурних заводів. Велика частина марок шотландського віскі випускається саме в Спейсайд. Напої з цього регіону дізнаються цінителі по характерному смак: зазвичай він м'який, з природними рослинними відтінками, або дуже насичений і солодкий. В Спейсайд проводиться віскі:

Віскі острова Айла

Острів Айла — місце так званого «віскі-туризму». Гості з різних країн світу відвідують щорічний травневий фестиваль, супроводжується дегустацією напою. Для деяких острівних винокурень характерний традиційний скотч з відтінком диму. Інші, навпаки, виробляють більш легкий і добре збалансований напій. До першої категорії можна віднести віскі Ardbeg, Lagavulin, Laphroaig, а до другої   Bruichladdich і Bunnahabhain.

Віскі Кемпбелтауна

Нарешті, не варто забувати і про місто Кемпбелтаун. Цей невеликий (населення менше 6 тисяч осіб) містечко не може похвалитися таким різноманітністю марок віскі. Однак, слідуючи славної шотландської традиції, виробники з Кемпбелтауна випускають напої відмінної якості! Тут виробляють віскі Glen Scotia, Springbank Longrow.

Якщо говорити про масштаби виробництва, то на сьогодні у Шотландії працюють понад 100 винокурень. Розмах роботи підприємств може розрізнятися дуже сильно: від самої маленької винокурні Эдрадор, що виробляє всього 12 бочок напою в тиждень, до гігантів з Спейсайда, випускають за те ж час 90 тисяч літрів скотча. Експорт віскі з Шотландії неухильно зростає, досягаючи рекордних значень. Так, за підсумками 2011 року постачання цього напою за рубіж склали суму в $6,7 мільярдів.

Шотландська віскі — ціна у WineStyle

Чудовий шотландська віскі в магазинах WineStyle можна купити за ціною від 226 грн— стільки, наприклад, варто мініатюрна пляшечка Ballantines Finest на 50 мл. Вартість одного літра скотчу вище. До найдорожчим відносяться однобочковые сорти і лімітовані версії тривалої витримки.