Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Американський віскі

Знайдено 310

Віскі США

Сполучені Штати Америки займають сьогодні друге місце у світі за обсягами виробництва віскі. Американський віскі з'явився значно пізніше, ніж у Шотландії і Ірландії, основному завдяки переселенцям з Європи. Виробництво віскі процвітає в штатах Кентуккі, Індіана, Іллінойс, Теннессі. На пляшках американського віскі можна побачити ірландська варіант назви: whiskey. В напоїв з США є безліч особливостей, які стосуються як смаку, так і технології виробництва.

У Сполучених штатах практично не використовується соложеный ячмінь, його замінюють жито і кукурудза. Зернове сусло варять, а потім додають в нього дріжджі і виганяють до фортеці 65%. Що стосується витримки, американці і сюди привнесли свої особливості. Якось після пожежі на одній з винокурень довелося витримувати віскі в частково обгорілих бочках. Виробник помітив, що смак напою дуже покращився від цього. З тих досі в Америці повсюдно застосовуються обвуглені бочки, які додають напою красивий колір і солодкуватий присмак.

Класифікація американських віскі

Віскі США ділиться на дві великих категорії:

  • Straigt – містить не менше 51% злаку одного роду, витримується в дубових бочках не менше 2 років, не містить спирту та інших добавок.
  • Blended – купаж straight віскі, нейтральних спиртів, барвників.

Виходячи з різних особливостей виробництва, виділяють ще кілька різновидів американського віскі.

  • Бурбон – найвідоміший американський віскі, який в основі своїй має кукурудзу (не менше 51%), витримується в бочках не менше 2 років (як правило, 4 роки) і не містить барвників і ароматизаторів. Бурбон Jim Beam став цієї візитною карткою віскі США.
  • Бурбон з пшеницею (wheated bourbon) – звичайний бурбон, який на 49% доповнено пшеницею. До цій категорії відноситься знаменитий Мэйкерс Марк.
  • Житній (rye) віскі містить не менше 51% жита, в іншому вимоги пред'являються такі ж, як до бурбону.
  • Кукурудзяний (corn) не менш, ніж на 80% складається з кукурудзи, причому витримка необов'язкова.
  • Тенессийский віскі проходить фільтрацію через кленовий вугілля перед закладенням бочки на витяги. В іншому це той же бурбон. До цієї категорії відноситься знаменитий бленд Джек Деніелс.

Дуже деякі винокурні у США виробляють чистий солодовий віскі, подібний шотландським сингл молтам.

Американський віскі — ціна у WineStyle

Популярний віскі з США в магазинах WineStyle можна купити за ціною від 783 грн   саме стільки варто, наприклад, мініатюрна пляшечка Jim Beam об'ємом 50 мл.