Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино із Эльзаса

Знайдено 815

Вина Ельзасу

Ельзас – провінція на північно-сході Франції, відома як країна білих вин. Дійсно, тут у великих обсягах виробляють білі тихі і ігристі вина, і лише зовсім трохи вина робиться з винограду піно нуар.

Виноробство Ельзасу має довгу історію – вже в середні століття вина Ельзасу експортувалися по Рейну в Європу і Скандинавію. В Ельзасі винороби вирощують такі сорти винограду, як рислінг гевюрцтрамінер сильванер. Велика частина виноградників категорії «гранд крю» розташувалася по гірських схилах Ельзасу.

Близькість Німеччини зіграла свою роль – ельзаські вина мають невловиму схожість з німецькими. Вони такі ж витончені, елегантні і навіть розливаються в пляшки, прийняті в Німеччині – вузькі з витягнутим горлечком. Не шукайте на етикетці ельзаського вина найменування аппелласьона – ви знайдете лише сорт винограду, з якого виготовлено вино.

Асортимент вин

Самі кращі вина роблять в господарствах Тримбаха (Trimbach), Джойсмаера (Josmeyer), Хугеля (Hugel). Елітні солодкі вина Ельзасу виготовляються з винограду пізнього збору, практично висушеного сонцем, і маркуються знаком VT (Vendanges Tardives – пізній збір).

Вина категорії SGN (Selection Grains Nobles, Добірні сорти) також вважаються шляхетними – вони можуть бути виготовлені тільки з гевюрцтраминера мускату, рислінгу і піно грі.

Вина Ельзасу чудово поєднуються з місцевої та традиційною німецькою кухнею, подаються до риби, грибів, а солодкі вина – до десертів.