Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино із Апулии

Знайдено 866

Вина з Апулії

Апулія або Пулія (також изпользуется варіант написання Пулья, від італійського Puglia) — район на південному сході Італії. Відомо, що Апеннінський півострів, на якому розташована Італія по своїй формі нагадує чобіт. Пулья знаходиться на «підборах» цього чобота і має вихід відразу до двох морям, Адріатичного і Іонічного. Таке розташування гарантує цьому регіону чудовий клімат. Дійсно, в Апулії велику частина часу варто тепла сонячна погода. Морський бриз кілька пом'якшує спеку, приносячи жителям прибережних районів довгоочікувану прохолоду.

Як виноробний регіон Puglia відома протягом багатьох сторіч. Це один з головних центрів виробництва цього напою в Італії. Довгий час виробники з Апулії робили ставку на кількість, поставляючи дешеве, доступне всім споживачам вино. До кінця XX століття ситуація на італійському ринку змінилася.

Особливості вин

Серед покупців виник попит на оригінальне вино більше високої якості. Винороби Апулії негайно знайшли вихід: кілька скоротивши обсяги виробництва, вони зосередилися на якості своєї продукції і її відповідності стандарту DOC. Сьогодні більшість вироблюваних тут вин відносяться до категорії місцевих (IGT).

Зараз у регіоні лідирують такі виробники, як Cielo e Terra, Chiaro Cevico Casa Catelli. Випускаються ними напої знайшли визнання не тільки у покупців, але і у професійних критиків. До наприклад, червоне вино Casa Catelli, Negroamaro, Puglia IGT отримало від Wine Spectator високу оцінку 86 балів. Це напій з багатим фруктовим смаком, що включає джемовые, сливові, ягідні, перцевий нотки. Вино готують з винограду сорту негроамаро, використовується у Пулье протягом більш ніж 1,5 тисячоліть.