Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Бордо

Знайдено 617

Вино Шаблі: особливості

  • Знамените біле вино з Бургундії
  • Сорт винограду — шардоне
  • Смак яскравий фруктово-мінеральний
  • Представлені недорогі і престижні вина категорії Grand Cru
  • продаж вина всіх комун Шаблі

Вино, яке вважається міжнародним еталоном серед білих сухих вин, проводиться у бургундському субрегіоні Шаблі. Область Шаблі розташована на самій півночі Бургундії. Тут на глинисто-вапняних ґрунтах росте виноград шардоне з якого і робиться то саме знамените шаблі. Це витончене біле вино з фруктовим ароматом і мінеральними нюансами під смак. Розрізняють кілька різновидів шаблі.

Класифікація вин Шаблі

  • Пті Шаблі (AOC Petit Chablis) – легкі свіжі вина з виноградників регіонального значення. Ці вина п'ються молодими, оскільки з роками втрачають свою жвавість і легкість.
  • Вина Шаблі (AOC Chablis) виробляють 29 комун. Ці вина середньої фортеці досягають свого розквіту після 2-3 (максимум 5) років витримки в пляшках.
  • Більше цінними є вина Шаблі Прем'єр Крю (AOC Chablis Premier Cru) і Шаблі Гран Крю (AOC Chablis Grand Cru). Ці сорти вин мають вишуканим ароматом, багатим смаком і здатні дозрівати в пляшках 10-15 років.

Однак у Шаблі роблять вина не тільки з шардоне але також з аліготе і совіньон блан. Наприклад, чудове "Совіньйон де Сен-Брі". Більш у цьому регіоні в невеликих обсягах виробляють рожеві і червоні вина з винограду піно нуар. Вся гама вин з славною області Шаблі – у цьому розділі нашого каталогу!

Молоді вина Chablis (Пті Шаблі Шаблі) і більш насичені, дозрілі Шаблі Прем'єр Крю Шаблі Гран Крю процесі виготовлення зброджуються у сталевих цистернах, а не в бочках. Вино Сhablis і Пті Шаблі можна подавати до морепродуктам, устрицям, козиному сиру. Для благородних Шаблі Прем'єр Крю і Шаблі Гран Крю потрібні більш вишукані страви з білого м'яса, птиці, гусячої печінки.

Шаблі — ціна в WineStyle

Прекрасні вина у Шаблі магазинах WineStyle можна купити за ціною від 460 грн — стільки коштує, наприклад, пляшка Шаблі від виробника "Домен Саварен" об'ємом 375 мл.