Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Шато

Знайдено 3359

Вина Chateau

Замкові вина – особлива категорія французьких вин. Ці вина виробляються у старовинних помістях, центром яких є замок – Шато.

У господарстві проходить повний цикл виробництва: від вирощування винограду до розливу вина в пляшки і подальшої витримки його у льохах замку. У кожному маєток традиції виноробства передаються з покоління в покоління, тому замкові вина володіють унікальним смаком і ароматом.

Особливості виробництва

Замкові вина зазвичай виробляються невеликими партіями, причому у кожному господарстві є «перше», або старше вино, і друге, «молодше». Перше – це гордість господарства, виготовляється з добірного винограду. Друге зазвичай трохи менше цікаве і, відповідно, менш дороге. Воно проводиться в роки неврожаю, або ж з менш якісного виноматеріалу.

Шато – наріжне поняття провінції Бордо. Пляшки бордоського вина маркуються із зазначенням шато, де було зроблено вино. Тому обов'язково шукайте на етикетці напис «Chateau». Бургундії вказують на етикетці не шато, а аппелласьоны, які можуть включати в себе кілька виробників.

Классификаци вин Шато

У 1855 році була проведена класифікація бордоських вин, у якій брали участь тільки замкові вина. Згідно цій класифікації вищої оцінки (Premier Grand Cru) удостоїлися три вина з МедокаШато Марго, Шато Латур, Шато Лафіт-Ротшильд і одне з Грава – Шато Про’Бріон. У 1973 році за високу якість вино з Шато Мутон-Ротшильд також було віднесено до класу Premier Grand Cru. Крім того, високо цінуються солодкі десертні вина з Шато д’Ікем, які відносяться до класу Premier Cru Superieur.

Крім великих замків, вина яких отримали міжнародне визнання, під Франції існує безліч невеликих господарств, які виробляють гарне і недороге вино. Ми пропонуємо вашій увазі замкові вина Франції, представлені в даному розділі – вина з історією і віковими традиціями.

Вина шато - ціна WineStyle

Вина шато відрізняються чудовим якістю, так як весь шлях створення відбувається в рамках одного господарства. В магазинах WineStyle вина шато російського виробництва можна купити за дуже доступними цінами — від 308 грн за пляшку. Французькі замкові вина коштують дорожче. Саме в цьому розділі ви знайдете великі вина Шато Марго, Шато Лафіт Ротшильд, Шато O'Бріон.