Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино К'янті

Знайдено 358

Вино "К'янті": особливості

  • Гордість Тоскани (Італія)
  • Зроблено на основі сорту санджовезе
  • Представлені кращі виробники
  • продаж молоді і витримані вина
  • Обсяги від 250 мл до 3 літрів

К'янті — це єдине італійське вино, яке знайоме буквально кожному. Винний критик Дженсіс Робінсон називає к'янті «італійським бордо». Це вино народжується в регіоні Тоскана в області з однойменною назвою К'янті Класіко. Перша згадка про нього датується 1398 роком.

Асортимент вин

Батьківщина К'янті – Тоскана, провінція в центральної частини Італії, західної своєї частиною виходить до Лигурийскому і Тирренскому морям. Найбільш відомий сорт з усього розмаїття вин к'янті – к'янті класіко (chianti classico), який проводиться в однойменному виноробному підрайоні. Друге за популярності – к'янті руфіна. Ці сорти вважаються найбільш цінними, оскільки технологія їх виготовлення максимально контролюється державою.

Хорошою репутацією користується вино від виробника Корсі К'янті, а також Сан-Паоло К'янті. Однак на етикетці всіх вин к'янті можна побачити напис «Chianti DOCG», яка гарантує висока якість вина. Категорія DOCG – вища категорія у класифікації італійських вин. Такого титулу удостоюється дійсно краще італійське вино.

Особливості виробництва

Краще вино Chianti Classico проводиться в області між Сієною і Флоренцією, де знаходяться найстаріші, історично цінні виноградники. Для цього вина к'янті потрібен кращий виноград санджовезе зміст якого купажі має складати не менше 80%. Рецепт цього вина придумав минулому столітті барон Рікассолі, його вказівками винороби користуються до цих пір.

У склад К'янті також може входити канайоло неро або інші червоні сорти винограду, але купажування з білим вином не допускається. Сьогодні це вино виробляють у семи аппелласьонах: Класіко (Класичний), Руфіна (Reyna), К'янті Монтальбано (Montalbano), Коллі Сенези (Colli Senesi), Коллі Аретини (Colli Aretini), Коллі Фіорентіні (Colli Fiorentini) та Колліні Пизане (Colline Pisane).

Раніше вина к'янті було легко впізнати за особливим пляшках, shadowstep ликом, сьогодні так розливаються тільки подарункові версії вина. Найкращим з колекції вин к'янті залишається К'янті Класіко, яке втілює в собі всі якості, властиві цьому провину — оптимальну танинность і кислотність, бархатисту текстуру та десятки відтінків смаку і аромату. Найкраще вино к'янті поєднується з стравами традиційною кухні Італії.

К'янті — ціна в WineStyle

Італійські вина К'янті в магазинах WineStyle можна купити за ціною від 191 грн    саме стільки коштує вино в мініатюрних пляшечках по 200 мл М'яке, бархатисте, гармонійне вино – так можна охарактеризувати к'янті. Італія може по праву пишатися своїм знаменитим на весь світ вином Chianti.