Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино із Франции

Знайдено 17403

Вина Франції: особливості

  • Країна з топ-3 лідерів світового виноробства
  • Повний асортимент французької вина: від недорогого до колекційного
  • Елітні вина в наявності
  • продаж вина всіх регіонів і аппелласьонов

Франція — столиця світового виноробства, натхненник і найсуворіший експерт цієї галузі. Для самих французів вино є справді культовим напоєм, найбільшої статтею експорту і національної гордістю.

Французька вино заслужено популярно в усім світі. Існує стійке думка споживачів, що найкраще вино – це французьке вино Франція, як ніяка інша країна, володіє поєднанням сприятливих факторів для вирощування винограду. Вина з Франції щорічно експортуються мільйонами пляшок, у всі сторони світу.

Свою любов і повага до цього напою французи без втомилися передають всьому світу — щорічно тут виробляється більше 5 мільйонів літрів вина, в 65 регіонах з 90 виноробством зайняті більше 50 тисяч осіб. Культ виробництва і споживання вина дав свої результати   ця країна стала давно найбільшим експортером вина і, безумовно, займає вищу рядок у рейтингу країн-виробників, поділяючи першу трійку призерів Італією і Іспанією.

Історія вин

Історія французьких вин налічує кілька століть. Вина Франції здавна виробляються за технологією ручного видавлювання винограду, тому французькі вина володіють високими смаковими характеристиками. Якщо при виробництві використовувалося кілька сортів винограду, то такий сорт називається купажне вино.

Французька уряд приділяє велику увагу розвитку виноробства в країні, завдяки чому французькі вина стали національним надбанням. У Франції вино прийнято пити за кожним обідом і вечерею, так і просто протягом дня. Перед їжею вживають особливе французьке вино – аперитив, яке збуджує апетит і сприяє травленню.

У третій четвер листопада в країні починається всенародний свято молодого вина   божоле нуво. Божоле нуво практично єдине французьке вино, яке готове до вживання відразу після виробництва. Божоле-вилляж (Beaujolais-Village) – ще один з знаменитих сортів вина, який виробляється в регіоні Божоле.

Географія вин Франції

У кожній провінції Франції проводиться свій скарб. Бордо і Бургундії це чудові червоні вина з сортів каберне совіньйон, мерло, піно нуар. В Шампані це іскристе шампанське, яке може бути сухим, солодким, рожевим… Ельзас пропонує класичні білі вина, які вважаються еталонними. Французькі вина можуть бути найрізноманітнішими, але одне залишається незмінним — це якість вина.

Всього світу відомі знамениті винні регіони Франції: провінції Шампань Бургундія, Бордо, Ельзас, Савойя, Мез, долини Рони і Луари, Прованс, Лангедок, Аквітанія. Вина Провансу прославилися завдяки смачнючими рожевим і цікавим червоним сортам. Вина Лангедока виробляються з винограду сортів “Каріньян”, “Сенсо”, “Гренаш-Нуар”, “Сіра”. Вина Бургундії – це 300 мільйонів пляшок чудових вин з регіонів Шаблі Иранси, Божоле, Кот-де-Нюї.

Всесвітньо відоме французька червоне вино «Динамо» проводиться в однойменній провінції на заході Франції. Крім того, вина Бордо – це «Бордо суперіор», вина Грава, Либурне і Медока, а також вина «Кот». Одні із самих популярних у країні і за її межами сорти – це вина Ельзасу переважно столові.

У долині Луари проводиться більше 50 сортів французьких вин, але славиться ця провінція не тільки вином. Тут розташовані чудові пам'ятки – замки Луари, більше 50 найкрасивіших старовинних замків розташовані на невеликій площі в долині Луари.

Вина південно-заходу Франції – це старовинні сорти, легкі і ароматні, які виробляються у районах Бержерак, Каора, Бюзе, Мармандэ. Тут роблять вина Франції, сухі сорту яких досить цінуються спеціалістами – це шато лафіт, марго, шато-від-бріон, шато-латур.

Класифікація вин 

Класифікація вин Франції надзвичайно обширна: налічується кілька тисяч сортів французьких вин. Класифікація французьких вин проводиться залежно від кольору і якості вин. Так, розрізняють червоні, білі, рожеві французькі вина, а також французькі вина поточного споживання і марочні вина Франції.

Назви французьких вин, а точніше, їх сорти. у всіх на слуху: це напівсолодке французьке вино «Динамо», «Мерло», божоле вилляж, білі «Совіньон Блан», «Шардоне». Рожеві вина Франції – це такі марки французьких вин, як Кот-де-Прованс (Cotes-de-Provence), Розі-де-Анжу (Rose d` Anjou), Cinsault Rose.

За тисячоліття французами був накопичений безцінний досвід вирощування винограду і виробництва вина, яким і сьогодні намагаються користуватися у всіх країнах. Незважаючи на найсучасніші технології, у багатьох господарствах продовжують збирати і видавлювати виноград вручну, що дуже позитивно впливає на смак і аромат вина.

У цьому розділі ми зібрали для вас усі найкращі вина Франції — сухі і солодкі, червоні і білі, тихі та ігристі, елітні і доступні. Рекомендуємо звернути увагу на розділи найкращих французьких вин, червоних французьких вин, елітних французьких вин.

Вина Франції — ціна у WineStyle

Французькі вина — це величезна різноманітність смаків і стилів, у цьому світі знайдуться вина для будь-якого випадку та на будь-який гаманець. Вина з Франції можна купити за доступною ціною. Стандартну пляшку об'ємом 0,75 л можна придбати за ціною від 174 грн