Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Гаві

Знайдено 200

Вина Гаві

Аппелласьон Gavi DOCG, також відомий Cortese di Gavi, знаходиться у південній частині італійського регіону П'ємонт. Виноградники розташувалися навколо однойменного стародавнього містечка. Розвиток цього регіону почалося на початку XX століття, коли представник виноробні Ля Скільки Вітторіо Солдати посадив тут нові лози винограду сорту кортезе.

У 1950 року було вироблено те саме Гаві, яке сьогодні стало кращим білим вином Італії. У 1974 році аппелласьону був привласнений статус DOC. Найвищий статус DOCG аппелласьон має з 1998 року.

Особливості виробництва

Всього виробництвом білого вина тут займаються близько 350 виробників. До речі, тут роблять не тільки тиху, але і игристую версію вина. До складу виноробної області входить 13 комун. Гаві — це біла перлина червоній короні П'ємонту. Це одне з перших білих вин Італії, отримали міжнародну популярність. Воно було широко відомо міжнародної арені вже в середині минулого століття.

Вино проводиться в 11 муніципалітетах, найпрестижнішим є безпосередньо Гаві — вина звідси маркуються Гаві ді Гаві, Gavi di Gavi. Вино проводиться в різних варіаціях, від легкого і світлого до потужного сухого, витриманого в дубі. Також воно може бути тихим і ігристим.

Вино Гаві виробляють виключно з винограду кортезе, який чудово відображає всі особливості цього теруару. Смак вина говорить нам про те, що ґрунти в цьому краю багаті мінералами. Це відмінно збалансовані, высококислотные вина з базовим фруктовим смаком і тонкими нотками мигдалю на фініші. Для них характерний квітковий букет з тонкими ароматами білих квітів, яблук, лимонів. Ці вина вважаються відмінними супутниками морепродуктів. Кращі вина цього аппелласьона називаються Гаві ді Гаві, або Gavi di Gavi. Це означає, що вино вироблено з винограду, виріс у цьому муніципалітеті, і тут розлито ж.

Асортимент вин

Хороші вина Гаві випускає не тільки головна виноробня Ля Скільки, але і такі виробники, як Піо Чезаре, Мікеле Кьярло, Фонтанафредда та інші.

Gavi — аппелласьон П'ємонті (Італія), тут з винограду кортезе виробляють два сорти прекрасного і дорогого білого вина: Gavi di Gavi і Cortese di Gavi. Вина мають прозорий солом'яний колір нейтральний, м'який аромат з ледь вловимими відтінками фруктів. Зате смак дуже багатий, сухий і збалансований. Ці вина краще пити молодими, в крайньому випадку, через 2-3 роки після розливу. Вони найкращим чином поєднуються з рибою та морепродуктами.