Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Лангедок-Руссійон

Знайдено 1514

Вина з Лангедок-Руссійон

Лангедок-Руссійон — великий виноробний на півдні регіон Франції, простирається від Німа і Монпельє на сході, далі навколо Ліонського затоки до іспанської кордону. Регіон утворений з двох незалежних областей, Лангедока і Руссійон. Перший є квінтесенцією французької стилю життя, а другий відчуває на собі сильний вплив каталонської культури. Виноградники Лангедока в здебільшого розташовані на прибережних рівнинах, а посадки Руссійон на терасах у передгір'ях Піренеїв.

Ці дві таких різних області сьогодні розглядаються як єдине ціле. Виноградники займають великі площі в 160 тис. гектарів. Довга історія виноробства і найсприятливіші природно-кліматичні умови визначають якість місцевих вин. В останні роки зроблені великі зусилля по зниженню врожайності лози і поліпшення репутації вин.

Типи ґрунтів і терруарів також настільки різні, що важко описати їх узагальнено. Клімат в цілому сухий середземноморський. Тут виробляються в основному червоні вина категорії Vin de Table і Vin de Pays, тобто чудово відповідні для повсякденного вживання. Основними сортами винограду є каріньян гренаш мурведр, мерло і каберне совіньйон.

Асортимент вин

Якщо говорити про типи вин, то у найбільших обсягах виробляються повнотілі червоні вина Corbieres, Saint Chinian), легкі і світлі рожеві Languedoc, Roussillon), потім йдуть сухі білі (Costieres, Languedoc, Minervois), десертні червоні вина (Languedoc, Fitou) і ігристі білі вина (Limoux). Червоні столові вина добре поєднувати з смаженим на грилі м'ясом, індичкою, ковбасами і салямі, а рожеві з закусками, салатами і омлетами.

У останні 25 років доля Languedoc-Roussillon визначається введенням класифікації Vin de Pays (з 1979 року). Це призвело до використання нових методів виноградарства, зниження врожайності і, як наслідок, підвищення якості вина. Новий регламент дозволив виробникам експериментувати з новими сортами винограду, в тому числі кариньяном, а також прийняти виклик від Нового світла, демонструє непогані вина з істинно французьких сортів каберне совіньйон і шардоне.

Близько чверті всіх площ виноградників Франції знаходяться у Лангедок-Руссильоне, тому тут виробляють велика різноманітність вин — від класичних сухих до ігристих Blanquette de Limoux, десертних Banyuls і рожевих Cotes du Roussillon.

У останні роки Languedoc-Roussillon демонструє значне підвищення якості своїх вин. В ціновій категорії конкурентами виступили вина Нового Світу, тому виноробам довелося швидко впроваджувати інноваційні технології, створювати нові стилі вин з тим, щоб утриматися на міжнародному ринку.