Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино органічне

Знайдено 5093

Органічний вино

Органічним називають вино, зроблене з мінімальним втручанням людини і  технологій. При вирощуванні винограду не використовують синтетичні добрива, пестициди і гормони росту, зате використовують органічні добрива, природні репеленти на основі ефірних масел і т. д. За виноградником доглядають вручну або з застосуванням сільськогосподарських тварин.

Виробництво органічних вин

Європейський союз суворо регламентує всі виробничі процеси, пов'язані з до органічного виноградарству і виноробству, від посадки лози до розливу вина по пляшках. Визначаються типи і види добавок (дріжджі, освітлюючі речовини і ін), вони повинні бути натурального походження.

ЄС також встановлює максимальна зміст діоксиду сірки в якості консерванту:  для сухих червоних вин не більше 100 мг/л, для сухих білих не більше 150 мг/л.

Вина, вироблені в суворій відповідно з регламентом, маркуються емблемою "EU organic" (шукайте білий листок на зеленому тлі). Для вин США необхідно шукати емблему "USDA Огдапіс".

Біодинамічне вино

Концепція біодинамічного виноробства ще більш складна — тут виноградник розглядається як окрема екосистема, в якій не можна порушувати баланс і гармонію. Навіть бур'яни розглядаються як частина цієї екосистеми. Роботи проводяться відповідно з місячним календарем, для боротьби з шкідниками і бур'янами залучаються тварини   гуси, качки, птиці. Консерванти у біодинамічне вино найчастіше не додаються зовсім, або додаються у мінімальних дозах.

Плюси і мінуси органічних і біодинамічних вин 

Плюси цих модних вин лежать на поверхні: у них мінімум хімії, а значить, вони корисніші для здоров'я. Але є й недоліки:

  • з-за малої кількості консервантів знижується термін зберігання, а значить, вино потрібно швидше продавати;
  • трудомісткість обробки винограднику зростає, як і витрати винороба;
  • лози можуть загинути з-за хвороб і шкідників;
  • вино стає дорожче;
  • смак його більш простий, так як воно не набирає глибини і відтінків при витримці.

Сьогодні в Європі тільки 10% виноградників можна віднести до органічних, у США — 5%, Чилі і Аргентині — 2-3%.

Органічний вино   ціни у WineStyle

Придбати органічне вино в Україні можна у мережі магазинів WineStyle. Представлені вина Старого і Нового світу, в тому числі біодинамічні. Ціна починається від 250 грн за стандартну пляшку об'ємом 0,75 л.