Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Пті Вердо

Знайдено 1038

Вино з винограду пті вердо

Пті вердо є типовим західноєвропейським сортом винограду, з якого виробляються сухі вина насиченого червоного кольору, з високою танинностью, вираженими квітково-ягідними нотами. Виноград даного сорту — темний, в міру великий, з щільною шкіркою і м'ясистою м'якоттю.

Частіше всього виноград використовують в якості доповнення до асамбляжу з сортами мерло, сіра та ін Наприклад, навіть 5% пті вердо дозволять самому слабкому напою отримати насичений рожевий колір (завдяки високому відсотку антоціанів у шкірці) і заграти цікавими смаковими гранями.

Пті вердо — примхливий сорт

Незважаючи на його унікальні властивості, класичний французька сорт винограду пті вердо стає все менш популярним. Це пов'язано з певними нюансами його вирощування (наприклад, з пізнім дозріванням лози, а в прохолодний сезон виноград і зовсім може не дозріти). Сорт примхливий і непрогнозований, вимагає постійного контролю, дбайливого звернення, на гронах можуть бути ягоди з зеленими цятками. До того ж, він не особливо стійкий до хвороб і гниття.

Пті вердо вважається віковим виноградом — він навіть старше відомого каберне совіньйон, так як з'явився на початку 18 століття.

Французькі вина пті вердо

Натуральні сортові вина пті вердо випускаються у французькому Бордо. Найвідоміші виробники французьких Petit Verdot — це Chateau Malescasse і Chateau Moutte Blanc. В ароматі вина є ноти вишні, полуниці, сливи, спецій, а також фіалкові вкраплення. Аромат завжди досить складний, з фруктовим шлейфом.

Столове вино Vin de France з даного сорту винограду також проводиться в провінції Кот де Блай. В міру міцний напій тут відрізняється темним фіолетово-червоним кольором, а також високою танинностью.

Сортові вина пті вердо випускаються не тільки у Франції. Виноробні компанії Америки і Австралії також мають свої лінійки напоїв з цього вибагливого сорти.

З чим пити пті вердо

Вино з французької родоводом органічно поєднується з стравами гриль, м'ясними, сирними нарізками, фруктами, запеченими овочами. Також вино чудово підійде до устрицям, різотто, у тій же Америці його прийнято пити з гострими м'ясними стравами.

Вартість вин пті вердо у мережі магазинів WineStyle в Україні починається від 282 грн за стандартну пляшку.