Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Піно Гриджіо

Знайдено 849

Піно гріджіо: особливості

  • легкий сорт для літа;
  • провідні виробники знаходяться в Італії;
  • демократична ціна — вино на кожен день.

Піно гриджіо — сорт білого винограду, належить знаменитому сімейства піно. Його сіро-блакитна шкірка — швидше все, результат мутації стародавнього бургундського сорти піно нуар. Незвичайний сірий виноград породив унікальний легкий напій, колір якого варіюється від дуже світлого до мідного і рожевого, а смак залежить від способу приготування і місця розташування винограднику. 

Походження вина Pinot Grigio

У Франції виноград Pinot Gris вперше згадується у джерелах XIII ст. Хоча сорт народився в Бургундії, по-справжньому оцінили його можливості італійські винороби. Клімат півночі Італії ідеально підходить для дозрівання врожаю. Дуже довго молоде запашне вино було одним з самих популярних у країні, але в Європі його оцінили тільки у минулому столітті. Нові технології дозволили регулювати температуру бродіння і біле сухе вино заграло новими фарбами і нюансами. Зараз 80% італійського піно гріджіо експортується, і попит на нього продовжує рости.

Смак піно гріджіо

Особливість pinot grigio — три стилю вина з сірого винограду. На формування смаку впливають розташування винограднику і технологія виноробства.

  • Сухий мінеральний. Вино міцністю від 10 до 12,5% об. витримують не в дубових бочках, а в ємностях з нержавійки. Для цього виду характерні яблучні і лимонні ноти. 
  • Сухий фруктовий. Використовується метод малолактической ферментації в старих дубових бочках або чанах з нержавіючої стали. Вино не володіє вираженою кислотністю, у букеті відчуваються яблучно-персиковий і лимонні ноти.
  • Солодкий фруктовий. Таке вино готують тільки в Ельзасі (Франція). Напій вибирають любителі присмаку лимонної карамелі і яблук.  

Ще один варіант піно гріджіо — рожеве вино, одержуване після мацерації соку разом з ягідної шкіркою. В результаті отримують ароматний напій, наповнений смаками вишні, малини і навіть журавлини. Вина з сірого винограду випускають у Італії (Pinot Grigio), Франції Pinot Gris), Німеччини (Rulander), Угорщині (Szurkebarat) і багатьох інших країнах. Італійське вино відрізняється яскравою кислинкою і легким квітковим ароматом. Це ідеальний напій для літа, який чудово поєднується з рибою, салатами і десертами.

Піно гриджіо   ціни у WineStyle

Незважаючи на порівняно невисоку вартість, піно гриджіо   якісне молоде вино. Ціна піно гріджіо дворічної витяги кілька вище, а букет його глибше і насиченішим. Напій не розчарує, якщо ви вирішите купити піно гриджіо в спеціалізованому магазині Winestyle, гарантує якість продукту. Вартість вина піно гріджіо від 179 грн за пляшку.

Питання і відповіді

Яке це вино — піно гриджіо?

Це легке біле вино, найчастіше — сухе, іноді напівсухе, рідше — напівсолодке.

Де проводиться піно гріджіо?

Кращі зразки роблять в Італії, цікаві також вина з Австралії і Нової Зеландії.

З чим п'ють піно гріджіо?

Піно гріджіо — ідеальний супутник страв з риби і морепродуктів. Також його подають до вегетаріанської та азійських кухні.

Скільки варто піно гриджіо?

Це доступне вино на кожен день. Мінімальна вартість нашої мережі починається від 179 грн