Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Піно Нуар

Знайдено 6337

Вина Піно Нуар

Уродженець Бургундії, піно нуар – старовинний сорт червоного технічного винограду. Вже у XIV столітті документально було зафіксовано, що піно нуар є основою для приготування бургундського вина. До речі, «pinot noir» у перекладі з французької – «чорна шишка»; таке назва сорт отримав з-за форми маленьких, щільних грон, нагадують шишки.

Піно нуар – популярний і всесвітньо найпоширеніший сорт винограду. Проте вважається, що саме на батьківщині, в Бургундії, він показує свої найкращі властивості. Крім Франції, його вирощують Італії (під назвою піно неро), Австрії і Німеччині (тут він називається шпетбурґундер) і регіонах Нового Світла.

Цей сорт воліє прохолодний клімат. Цікаво, що саме піно нуар – один з трьох сортів, який можна використовувати при виготовленні шампанського (поряд з шардоне і піно меньє), тому він обробляється і виноградарями Шампані.

Відтінки смаку

Вина Піно Нуар відрізняються складним, багатогранним ароматом. Небагато вина мають такий потенціал витримки, як вина з піно нуар. Після тривалої витримки вино набуває абсолютно нові органолептичні властивості (смак, колір, аромат). Для молодих вин характерні фруктові тони смаку (слива, ожина, малина), а в букеті зрілих вин можуть з'являтися аромати землі і трюфелів.

Кращий піно нуар вирощують Кот-д'Ор (Бургундія), де він вбирає в себе всі особливості терруара і дає прекрасні бургундські вина, конкуренцію яким поки не може скласти ніяке інше вино піно нуар.

Піно нуар – вино, яке поєднується з безліччю продуктів. Особливо відзначимо страви з м'яса і птиці, сири з благородною цвіллю.

Піно нуар — ціна у WineStyle

Різноманітні вина піно нуар в магазинах WineStyle можна купити за ціною від 351 грн. На стандартну пляшку французького вина з винограду піно нуар (0,75 л) вартість залежить від репутації бренда, вінтажу та терміну витримки.