Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино із Португалии

Знайдено 1753

Вина Португалії

Португальська земля — рай для виноробства! Сонце, вологість, особливості вітрів і океанічних течій, унікальні грунту і температурний режим — все це створює вкрай сприятливі умови для культивування виноградників і виробництва вина. Тут вирощують, у тому числі, дуже рідкісні сорти винограду, наприклад, Турига Насьональ які не можуть приносити стиглі плоди ні в одній іншій місцевості Європи або Нового світу.

Виноробство зародилося на території сучасної Португалії ще до нашої ери. Досить показово, що саме тоді, кілька тисячоліть тому, фінікійці змогли вивести сорти, які ідеально пристосовані до місцевого клімату. І ці сорти до цих пір культивуються і переробляються в чудові вина Португалії, які знають і люблять у багатьох країнах світу.

Географія португальських вин

Вздовж узбережжя Португалії течуть хвилі холодної Атлантики, тому глобально клімат цієї країни не можна назвати м'яким. Однак, є два унікальних регіону, які природа обдарувала справжнім середземноморським кліматом   Дору (Douro) і Дао (Dao). Вони є головними виноробними регіонами, саме тут виробляють більше половини всіх вин. Також до знаменитим виноробним місць відносяться Алентежу (Alentejo), Байрада (Bairrada), Буселаш (Bucelas) і Колареш (Colares).

Сьогодні, у століття прогресивних технологій, у Португалії раніше шанують традиції і не збираються відмовлятися від перевірених часом способів приготування вина. Дозрілі плоди тут збирають руками, дбайливо складають у спеціальну тару, а сік   чавлять ногами! Виноробство займає істотну частина в економіці країни, а для туристів створено безліч музеїв виноробства, продаються цікаві гастрономічні тури. Звичайно, насамперед туристів цікавлять найзнаменитіші португальські вина   портвейн і мадера.

Португальське вино — ціна у WineStyle

Вина Португалії вельми різноманітні за стилем. Тут є як легкі білі вина на кожен день, так і витримані марочні портвейни. Стандартну пляшку вина об'ємом 0,7 л можна купити за ціною від 233 грн У першому випадку це буде легке рожеве вино "Согрейп винос", а у другому — вінтажний портвейн 2004 року з найвищою оцінкою 100 балів за шкалою Роберта Паркера.