Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино із Риохи

Знайдено 909

Вина Ріохи

Ріоха — один з виноробних регіонів Іспанії яким ця країна зобов'язана своєю славою і високим розташування у рейтингу країн-виноробів. Область отримала своє найменування від назви річки el Rio Oja, припливу Ебро. Це перший регіон Іспанії, отримав категорію DOC (Denominacion de Origen Calificada).

Виноград для вин проводиться DOC не тільки в Ріохе, але і в Наваррі. Від інших винних регіонів Іспанії Ріоху відрізняє велика різноманітність ґрунтів і складна географія, завдяки чому тут виробляються найрізноманітніші вина.

Кантабрійські гори на північно-заході захищають виноградники від вологого і холодного вітри Атлантики. На всій площі регіону дуже розрізняються температурні умови.

Асортимент вин

Різноманітність мікроклімату відображається у винній панелі Rioja: від простих молодих вин до складних і насичених, здатних витримуватися десятиліттями. Регіон спеціалізується на винограді темпранільо, який краще всього відчуває себе на глиняно-вапняних грунтах.

Велика частина вин являє собою купаж темпранільо і гарнача, останній сорт додається для додання особливих відтінків аромату і смаку. Гарнача також використовується для рожевих моносепажных вин (Rosado). Крім того, виноробами використовуються для червоних сорти вин каріньян, грасиано, каберне совіньйон.

Кращі червоні вина Ріохи витримуються в нових бочках з американського дуба, хоча деякі винороби експериментують, поєднуючи витримку у французькому і американському дубі.

Класифікація вин

Вина Rioja класифікуються залежно від ступеня витримки у дубі і пляшці:

  • Joven — молоді вина, продаються на наступний рік після року збирання врожаю;
  • Rioja Crianza   витримані не менш року в дубових бочках, всього не менше 2 років.
  • Rioja Reserva   витримані не менш 1 року в бочках і не менш 2 років пляшках;
  • Gran Reserva   витримані не менше 2 років в дубових бочках і 3 у пляшках.

У Ріохе також проводиться невелике кількість білих вин на основі винограду виура (макабео) і мальвазія.

Вина Ріохи — ціна у WineStyle

Популярні іспанські вина з Ріохи в магазинах WineStyle можна купити за ціною від 276 грн  за стандартну пляшку 0,75 л. цьому розділі представлені переважно червоні вина, що характерно для Ріохи.