Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Совіньйон Вино Блан

Знайдено 3719

Вина з винограду Совіньйон Блан

Кажучи про білих винах, не можна не згадати Совіньйон Блан. Мабуть, це найпопулярніше біле вино – звичайно, після Шардоне якому беззастережно належить пальма першості. Совіньйон Блан – це чудове біле вино з аромат аґрусу, дуже легке і свіже, буквально «хрустке».

Виноград совіньйон блан найкраще вдається батьківщині, у французької долині Луари. В Бордо совіньйон блан дозволений до застосування для виготовлення бордоських білих вин категорії АОС, а ось в Бургундії практично не зустрічається (за винятком одного господарства).

Географія Sauvignon blanc

Совіньон блан – виноград, який вважається міжнародним сортом; він виростає на всіх континентах. Цей сорт жаркому кліматі швидко перезріває, тому в Каліфорнії і Австралії виходять своєрідні вина Совіньон Блан: вони втрачають аромат і характерну кислинку, стають кілька важкуватими. В США прийнято витримувати вино в дубових бочках.

Якщо говорити про Новому Світлі, то кращі совиньоны виробляють Нової Зеландії. Тут під цей виноград відведені дуже значні площі на південній частині острови. Прохолодний клімат дозволяє отримати елегантні, витончені вина, за смаком близькі до луарским. Новозеландське Совіньйон Блан – це вино з ароматом цитрусових, лимона, аґрусу. Місцевий терруар надає нюанси тропічних фруктів і червоного перцю.

Відтінки аромату і гастрономічні поєднання

Самий частий супутник совіньйона – семільон. Цей купаж готують винороби Бордо і Італії Фріулі П'ємонт). Крім того, совіньйон блан широко застосовується виноробами Чилі Південно-Африканської республіки і Аргентина – практично повсюдно.

Домінуючі аромати вин Совіньйон Блан: квіти, аґрус, лимон, свіжоскошена трава, спаржа, тропічні фрукти (Новий Світло), ананас. Подавати Совіньон Блан можна до страв із риби і морепродуктів, білого м'яса, а також до пасті.