Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Шираз

Знайдено 1027

Вино Shiraz

Шираз — це найменування червоного винограду Сіра, використовуване Австралії ПАР США та інших країнах Нового Світла. Хоча з точки зору генетики ці сорти ідентичні, стилістичні відмінності вин достатньо сильні. Яскраві фруктові аромати дуже характерні для вина Шираз — зазвичай можна відчути чорницю, чорну смородину і стиглу вишню. Витримані вина відрізняються насиченою текстурою, яскравими нотами шоколаду, перцю і прянощів в ароматі.

Історія вина

Більше 80% всіх посадок винограду Шираз знаходиться в Австралії, це воістину візитна картка виноробної галузі цієї країни. У 1990-х і 2000-х роках австралійські вина Шираз залучили увагу критиків всього світла. Деякі з них добре реагували на багатий і сміливий стиль цих вин, інші відзначали відсутність "тонкощі", елегантності вина. Так чи інакше, сьогодні австралійський шираз процвітає і експортується по всьому світу.

У перше десятиліття XXI століття з'явилося нове покоління цього вина, винороби стали прагнути до холодно-елегантному стилю Північної Рони, і вина Шираз стали більш схожі на своїх "родичів" з Сіри.

Шираз у купажах

Як і Сіра, Шираз часто стає учасником купажів. Австралійський сорт змішують з Гренашем і Мурведром (для позначення цього бленда зустрічається абревіатура GSM). Темний шоколад і чорна смородина Шираза в поєднанні зі сливовим багатством Гренаша і спеціями Мурведра в сумі дає розкішний купаж, в той час як кожен з його компонентів не настільки виразний. В Австралії також вдало роблять купаж Каберне Совіньйон — Шираз, що раніше в Старому Світлі вважалося нечуваною вільністю. Сьогодні ці купажі мають чудову репутацію на міжнародної арені.

Шираз — ціна в WineStyle

Вина з сорту шираз в магазинах WineStyle можна купити за ціною від 144 грн   саме стільки варто мініатюрна пляшка вина Hardys на 187 мл.