Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Соаве

Знайдено 229

Вина Соаве

Соаве — мабуть, саме відоме біле вино Італії. У 1968 році категорія DOC була привласнена аппелласьону, знаходиться на схід від Верони, в регіоні Венето. У другій половині XX століття сухий, свіжий, інтенсивно-фруктовий смак цього білого вина приніс йому феноменальну популярність не тільки в Італії, але і за її межами. Сьогодні Soave проводиться і експортується у досить великих обсягах (до 50 млн літрів щороку).

Такі білі вина, як Гаві Орвієто або Фраскаті теж користуються успіхом серед знавців італійського виноробства, але обсяги виробництва Soave значно вище. А значить, воно більш відоме масового споживачеві. Це вино зіткнулося з тими ж проблемами, що К'янті. Його виробляло величезна кількість виноробень, багато з них зробили упор на високу врожайність і високий оборот, наслідком чого стала втрата якості вина. Це завдало збиток репутації вина, однак останнім час додається багато зусиль, щоб усунути це негативний явище.

Асортимент вин

Сировина для виробництва вин вирощують на схилах пагорбів, мінімальна фортеця згідно регламентом становить 11,5%, витримка дубових бочках триває не менше 8 місяців. Вони займають не менше 20% загального обсягу виробництва.

Введені суворі вимоги до вина Soave DOC — у його складі повинно бути не менше 70% винограду гарганега, і максимум 30% має доводиться на сорти вердиккьо і шардоне. З купажу були видалені сорту треббіано тоскано і піно бланко.

У Венето виробляють також ігристе вино Соаве (Spumanti) і солодкі десертні вина Recioto di Soave DOCG. Офіційно аппелласьон складається з 13 комун. Вина, вироблені безпосередньо у Соаве, маркуються Soave Classico. Soave Colli Scaligeri — це вина, виноград для яких вирощений в області, знаходиться за межами офіційної зони Класіко. У 2002 році було введено також найменування Soave Superiore DOCG, яке характеризує вина найвищого якості.