Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино із Испании

Знайдено 6214

Вина Іспанії: особливості

 • Країна входить в топ-3 лідерів світового виноробства
 • Представлені вина більше 40 аппелласьонов
 • продаж вина від недорогих до колекційних
 • Всі стилі: біле, червоне, рожеве, тихе, кава, херес і ін

Іспанія — це не тільки сонце, море, пляжі, корида і фламенко. Це ще й чудові вина, вироблені у великих обсягах. Достатньо сказати, що ця країна займає почесне третє місце за обсягами виробництва вина, а по площі виноградників і зовсім беззастережний лідер (мільйон гектарів землі зайнятий лозою).

Історія вин

Довгий час вино не цінувалося на міжнародному ринку, оскільки якість дозволяло вживати його тільки усередині країни. Але в XX столітті ситуація змінилася, нові закони значно поліпшили якість вина. Першим офіційним аппелласьоном стала Ріоха сьогодні їх налічується 39.

Так як виноробству Іспанії виповнилося кілька тисяч років, тут культивується чимала кількість національних сортів винограду. Червоні вина (tinto) роблять з каріньян, гарнача, темпранільо білі (blanco) — з москателя, ариена, альбранильо. Іспанія також славиться своїм ігристим вином, яке тут називається кава. В Андалусії проводиться всесвітньо відоме вино херес. На різноманітних грунтах та в різноманітних кліматичних умовах росте безліч сортів винограду і вин з різноманітними смаками.

Географія іспанських вин

Існує кілька регіонів, де виробляються високоякісні вина Іспанії: Ріоха Рібера дель Дуеро Валенсія, Каталонія, Ла-Манча Наварра Вальдепьянс, Пенедес. Кожен з них ділиться на субрегіони, і потрібно сказати, що навіть в межах однієї провінції вино може дуже відрізнятися. 

Головні регіони іспанської виноробства   Ріоха (прекрасні вина з темпранільо), Рібера дель Дуеро Наварра Пріорат. Так само, як французькі і італійські вина, іспанські вважаються класикою світового виноробства, тому ми рекомендуємо обов'язково спробувати їх.

Іспанія – третя виноробна держава світового значення. Іспанське вино почали робити ще стародавні римляни та карфагеняни, і було це майже п'ять тисяч років назад. Виноградарі нашого часу зберігають вікові традиції – часто іспанське вино тривалий час витримується в дубових бочках. В дубових бочках витримується і біле іспанське вино червоне.

Саме поширене іспанське вино – червоне, основою для якого служать сорти винограду Темпранільо, Гарнача (французька Гренаш), Монастрель. Біле іспанське виноградне вино виробляється з винограду сортів Гарнача Бланка, Мальвазио, Макабео. Всього в Іспанії культивується близько 90 сортів винограду.

Класифікація іспанських вин

Класифікація іспанських вин була наведена в порядок в 1970 році. Затверджена тоді система застосовується і донині. Отже, іспанські вина діляться на:

 • Vino de Mesa – столові вина, приготовані з декількох сортів винограду, аналогічні французьким Vin de Table і італійським Vino da Tavola;
 • Vino de la tierra – місцеві вина. На етикетці наведена інформація про виготовлювача, винограді, а також рік врожаю; аналогічні Vin de Pays у Франції і IGT в Італії.
 • Denominacion de Origen (DO) – до цієї категорії відносяться марочні іспанські вина, контрольовані за походженням. У кожному виноробному регіоні існує Рада, який стежить за дотриманням технології вирощування винограду і виробництва вина. На пляшках вина, зарахованого до категорії DO, обов'язково є штамп Ради. Аналог вин АОС Франції і DOC Італії.
 • Denominaciоn de Origen Calificada (DOC) – кращі іспанські вина, які виробляють у престижних господарствах. На сьогоднішній день краще іспанське вино, гідне маркуватися знаком DOC, виробляють тільки в Ріохе, Приорате та регіоні Рібера дель Дуеро.

Класифікація вин Іспанії залежно від витримки існує в Ріохе і виглядає наступним чином:

 • Joven (або sin crianza) – молоде, невитримана іспанське вино;
 • Crianza – витримане іспанське вино; для червоних термін витримки становить не менше 2 років, для білих і рожевих – не менше 1 року, причому для вин цій категорії характерно піврічне витримування в дубових бочках;
 • Reserva – витримка для червоних не менше 3 років, для білих і рожевих не менше 2 років;
 • Gran Reserva – кращі вина Іспанії, червоні витримані сорти 5 і більше років, білі – 4 року. У всіх випадках витримані іспанські вина проводять як мінімум півроку в дубових бочках, що надає провину особливий смак.

Вина Іспанії   ціни у WineStyle

Іспанські вина в магазинах WineStyle можна купити за ціною від 157 грн Вина прославлених виробників, таких як Vega Sicilia, Dominio de Pingus, Alvaro Palasios стоять дорожче. Їх кількість на складі обмежена, уточнюйте наявність заздалегідь.