Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Новий

Знайдено 3148

Вина Сіра

Виноград з східним назвою Сіра (Syrah) вперше з'явився кілька сотень років тому, і сталося це на території сучасної Франції, долині Рони. Примітно, що зародившись у Європі, сьогодні цей сорт більше поширений Аргентина Каліфорнії і Австралії — на зеленому континенті Сіра неймовірно популярний і займає близько 40% всіх виноградників, які вирощують плоди для виробництва вина.

І саме Австралія прославила цей сорт, можна навіть сказати, що австралійські винороби сформували принципово новий погляд на Сіру, створивши з неї оригінальні і дуже цікаві вина — як демократичні столові, так і елітні. Правда, в Австралії, як і в інших країнах Нового Світла, даний сорт називається трохи по-іншому, а саме Шираз.

Якщо говорити про нинішньому поширення Сіри в Європі, його вирощують Італії і Франції, причому у Франції цей сорт займає лише 2% всіх виноградників. Що, втім, не заважає проводити з Сіри чудові та досить відомі у світі вина Hermitage і Cote-Rotie.

Особливості винограду Шираз

Одна з важливих характеристик сорти Шираз — дуже висока врожайність, набагато вище, ніж у інших сортів. З одного боку, це безумовний плюс, але інший раз виноробам доводиться навіть регулювати кількість врожаю і штучно його обмежувати.

До іншим особливостям цього сорту винограду відносяться: унікальну стійкість і до спеки, і до холоду, пізнє цвітіння (не боїться весняних заморозків) і короткий вегетаційний період, надзвичайну стійкість до хвороб винограду, високий віковий потенціал лоз. На неродючих землях, тобто в умовах, коли лоза "страждає", на його основі можна отримати воістину чудові, багаті вина. Цей факт знають і активно використовують як у Франції, так і в Тоскані, Австралії, ПАР, Каліфорнії.

Вина Франції на основі Сіри відрізняються високим вмістом танінів, а в їх смак ви можете відчути ноти спецій. Вина Нового Світла мають інший смак, в якому переважають стиглі фрукти. Австралійські і каліфорнійські вина часто мають у своєму купажі поєднання Шираза і Каберне совіньйон. Слава знайшла саме цей сорт в Австралії, де він зробився цієї візитною карткою.

Гастрономічні поєднання

Як класичне червоне вино, вина з Шираза гармонійно поєднуються з холодними і гарячими із закусками м'яса, стравами з дичини, різними сортами сиру. Подавати вино краще охолодженим. Ви можете подати його до сімейного обіду або вечері, а також поставити на стіл при святкування особливої урочистості. Купити вино Шираз ви можете в магазинах WineStyle.