Магазин елітних вин та алкоголю

Вино Темпранільо

Знайдено 2104

Вино з темпранільо

Вино темпранільо (tempranillo) — це класика іспанського вина, яке виготовляється з однойменного червоного сорту винограду. Рубіново-червоне вино (іноді рожеве) з вираженими ягідним смаком і ароматом, фортеця   близько 14%.

Назва винограду сталося від зменшувально-ласкательного temprano, що в перекладі означає "ранній". Дійсно, порівняно з іншими сортами ягід Піренейського півострова, темпранільо дозріває на кілька тижнів раніше. Лози винограду вирощуються в Іспанії, Португалії, а також на плантаціях Австралії, США, Аргентини. Цей виноград базою для багатьох іспанських і португальських вин, включаючи вина Ріохи портвейни, столові вина.

Великий плюс даного сорти ягід — він може бути основою як для недорогих фруктових вин, так і для потужних, якісно структурованих, багатих і соковитих.

Важливі факти про вино темпранільо

  • Кінець 20 століття   справжній світанок сухого вина з цього сорти винограду. Винороби нової епохи довели, що Іспанія може славитися не тільки винами Ріохи, але і моносортовыми.
  • Часто виноград темпранільо купажується з популярними сортами гренаш, мерло, каберне совіньйон, грасиано, бодегас, в залежності від регіону виробництва напою.
  • Вино темпранільо випускається в іспанських регіонах Пенедес, Наварра, Рібера дель Дуеро і ін
  • Напій відрізняється порівняно невисоким відсотком кислотності. У ньому міститься велика гамма ароматних ліній, включаючи ноти полуниці, ожини, смородини, чорносливу, тютюну і шоколаду. В елегантному смак переважають ягідні тони, обрамлені шлейфом з спецій і прянощів.
  • залежності від виробників, є букети з вкрапленнями деревини, шкіри, грунту і ін. У цілому, смак свіжий, з щільним тілом, приємним оксамитовим післясмаком листя сушеної та шкіри, дубовими нотами.
  • Відомі виробники вина з темпранільо: Pernod Ricard, Tinto Pesquera, CVNE (Compania Vinicola del Norte de Espana).

Як правильно пити вино темпранільо

Як і будь-червоне вино, темпранільо органічно поєднується з гарячими м'ясними закусками, стравами гриль. Безпрограшний варіант — пити його з фірмовими іспанськими стравами, хамоном, твердим сиром.

Ціна вина темпранільо

Придбати вино темпранільо можна у всіх магазинах мережі WineStyle в Україні. Вартість пляшки об'ємом 0,75 л починається від 157 грн В наявності також біле напівсолодке вино, міцні напої та ін