Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино із США

Знайдено 899

Вина США

Сполучені Штати Америки – країна, яка не асоціюється у нас з виноробством. І зовсім дарма, адже тут тільки в 4 штатах з 50 не займаються виробництвом вин. Перші виноградники посадили іспанські місіонери у XVII столітті. Сьогодні США займають почесне 4 місце за обсягом виробництва вина, поступаючись лише Франції, Італії, Іспанії. Таким чином, цю країну можна без натяжки віднести до лідерів світового виноробства.

Історія вин

Перші поселенці Північної Америки привезли в Мексику виноградну лозу ще в XVII столітті, звідки вона потрапила в Каліфорнії. До середини XIX століття вино проводилося у промислових масштабах, а після скасування у 1933 році «сухого закону» трапився справжній бум американського виноробства. Так, вже в 1976 році вина США перемогли на сліпій дегустації «Каліфорнія проти Бордо». І це, звичайно, стало потрясінням для винного спільноти. З тих пір американські вина впевнено тіснять визнаних аристократів з Франції і Італії.

Географія американських вин

Велика частина виноградників (90%) розташована у штаті Каліфорнія. У цьому величезному штаті клімат відмінно підходить для вирощування винограду. Море сонця і тепла у поєднанні з прохолодними ночами дозволяють винограду дозрівати рівномірно і повністю.

Крім Каліфорнії, «винними» штатами можна назвати Вашингтон, Орегон і Айдахо. Знамениті вина родом з Долини Напа (північна Каліфорнія) відрізняються збалансованим смаком і ароматом. Штат Вашингтон знаходиться на широті французької провінції Бордо тому тут виходять чудові червоні вина преміум класу – свіжі, терпкі, повнотілі. Орегон славиться червоними винами з піно нуар, в чому конкурує Бургундією а Айдахо – столовими червоними винами з вираженим фруктовим смаком.

Особливості виробництва

У США вирощують всі європейські сорти винограду – каберне совіньйон мерло піно нуар, білих сортів – шардоне совіньон блан, шенен блан. Символом виноробства США став багатогранний зінфандель. Залежно від технології виробництва, з зинфанделя готують як легкі білі, так і потужні червоні вина з великим потенціалом витримки.

Вина США дуже різноманітні. Дві третини вироблюваних вин – білі, сухі та десертні. Кращі американські вина виробляють у Каліфорнії, Орегоні і Вашингтоні. На дегустаціях сліпих останніх років вина США, особливо каліфорнійські, не раз випереджали найкращі французькі вина. Тому не відмовляйте собі в задоволенні спробувати білі, червоні та ігристі вина Сполучених Штатів Америки!