Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино Венето

Знайдено 3173

Вина Венето

Венето — важливий винний регіон північного сходу Італії, розташований між Трентіно і Фріулі-Венецією-Джулією. Це свого роду перехідна зона між суворою альпійської (германо-слов'янської) частиною Італії і більш м'якої, теплій південній її частиною. Хоча за цей площі регіон поступається Тоскані або П'ємонту тут виробляється найбільша кількість вин з гучними іменами. Варто згадати тільки Вальполичеллу Амароне, Соаве і Просекко щоб зрозуміти, що таке Венето!

Отже, "обойма" Veneto — це класичне сухе Вальполічелла, потужне Амароне і його десертний побратим Речото, а також свіже біле Соаве і святкове ігристе Просекко. Чверть всіх вироблюваних вин Венето відносяться до категорії DOC і DOCG.

Географія вин

У географічному плані регіон ділиться на три області. На північно-заході передгір'я Альп спускаються до східних берегах озера Гарда. Тут у прохолодному клімат вдаються освіжаючі білі (Б'янко ді Гарда) і легкі червоні вина Бардоліно. Недалеко від Верони проводиться основний обсяг вин, і перш всього — Вальполічелла DOC. Це єдине італійське вино, яке може конкурувати з тосканським Chianti DOC за обсягами виробництва.

Трохи схід знаходиться зона Соаве. Ключовими сортами винограду тут є білі гарганега і треббіано, червоні корвіна, молінарі і рондінеллі. В центральній частини Венето виноградники розташувалися навколо Віченци і Падуї. В основному тут використовують міжнародні сорти винограду (мерло, каберне совіньйон, піно нуар). Небагато вина мають категорію DOC. Північно-східна частина Венето — це царство ігристого Просекко і інших ігристих вин (frizzante).

Інші примітні вина Венето    Бреганце і незрівнянна, багате Амароне. Соаве по більшій частини приємне і освіжаючий рідко виняткове. Амароне роблять з підв'яленого винограду, завдяки чому вино виходить насиченим, повнотілою, з довгим післясмаком. Вальполічелла — це суха класика, а Просекко   чудовий солодкуватий аперитив з делікатного газированностью. Експерти радять також спробувати вино Clinton, яке проводиться в околицях У тревізо обмежених кількостях місцевого споживання.

Перша школа виноробства була створена тут ще в 1885 році. Саме був розроблений тут і перший винний маршрут (wine road або strada del vino) для залучення туристів і міжнародного до уваги цьому регіону. Найбільш цінними вважаються вина з Тревізо, Падуї, Венеції і Віченци. В даному розділі ви можете купити вина Венето — у нас вони представлені у всьому своєму різноманітті, від ординарних їдалень до дійсно видатних. Чуйне обслуговування і консультації сомельє WineStyle додаються!