Магазин елітних вин та алкоголю
+38 (095) 715-01-21

Вино біле

Знайдено 20896

Білі вина

Очевидно, що біле вино відрізняється від червоного в першу чергу кольором. Молоді білі вина мають зеленувато-білий відтінок, зрілі вина – солом'яно-жовтий колір, а витримані вина набувають насичений бурштиновий колір.

Багато думають, що білі вина виробляють тільки з білих сортів винограду. Це не зовсім так – справа в те, що м'якоть і червоного, і білого винограду має нейтральний світлий відтінок. Колір провину, як відомо, надають пігменти, містяться у шкірці ягід. Технологія виробництва білого вина передбачає обов'язкове очищення ягід від шкірочки, тому у купаж цілком можуть входити і червоні сорти винограду.

Асортимент білих вин

Самі цікаві білі вина – це сухі вина, вміст цукру в яких не перевищує 0,2%. Вино біле напівсолодке відрізняється фортецею 12-15°С і 7%-м вмістом цукру. Вино солодке біле містить від 7 до 30% цукру.

Для виробництва білих вин використовуються наступні сорти білого винограду:

Білі вина виробляють в усіх виноробних країнах. Однак є країни переважно білих вин – Австрія та Німеччина, де біле вино становить 70% всього виробленого обсягу. Основою для німецьких і австрійських білих вин служить виноград грюнер вельтлінер.

Саме знамените біле вино – це, звичайно, шампанське, ігристе вино родом з французької провінції Шампань. В Італії виробляють гарні білі вина Соаве і Ламбруско (ігристе). Знамениті французькі білі вина – це Сотерн і Барсак з бордоського регіону Грав, а також всі ельзаські вина.

Різноманітність білих вин

Білі вина різноманітні. Вони можуть бути сухими, напівсухими, напівсолодкими і десертними, тихими та ігристими, столовими та елітними. В букет білих вин в залежності від використаних сортів винограду можуть бути присутніми ноти агрусу, свіжоскошеної трави, фруктів – ананаса, грейпфрута, дині, персика, яблука, лимона.

Діапазон страви, до яких добре підходить біле вино, достатньо широкий – це страви з риби і морепродуктів, білого м'яса, тверді негострі сири, холодні закуски і десерти. Білі вина подають охолодженими до 8-10°С (чим солодший, тим холодніше), а елітні білі вина – до 6-8°С. Келих для білого вина має мати подовжену ніжку і вузьку, витягнуту форму чаші.

Пропонуємо вашій увазі французькі і італійські білі вина, а також білі вина Нового Світу: австралійські новозеландські аргентинські і південноафриканські вина. Якщо вас приваблює все якісне, зверніть увагу на підбірку найкращих у світі білих вин.

Біле вино — ціна у WineStyle

У магазинах WineStyle представлені білі вина різних цінових категорій: від недорогих для повсякденного вживання до преміальних вин на самі урочисті події. Біле вино можна купити за ціною від 157 грн за мініатюрну пляшечку. Вартість стандартної пляшки білого вина об'ємом 0,75 л в наших магазинах також доступна для цінителів.

Питання і відповіді

Як подавати біле вино?

Дуже важливо подавати біле вино охолодженим — стандартна температура подачі 8-10 градусів. Більш теплим подається витримане в дубі вино або ароматичні сорти (гевюрцтрамінер, мускат).

Які келихи підходять для білого вина?

Правильний келих допоможе провину в повній мірою розкрити свій букет. Аромат білого вина м'який і ненав'язливий, ось чому площа його зіткнення з повітрям повинна бути менше, ніж в випадку з червоним вином. Келихи мають менший обсяг і більше звужені догори, а ніжка їх довшими, щоб вино не нагрівалося.

З чим п'ють біле вино?

Багато залежить від сорти винограду і типу вина, але найчастіше правило "біле до рибі" спрацьовує бездоганно. Подавайте його з рибними стравами, білим м'ясом (свинина, курка), пастою у вершковому соусі, до будь-яких фруктів та солодощів, овочевим салатам і гарнірів.

Потрібно чи декантувати біле вино?

Білі вина рідко вимагають декантації: в основному це відноситься до тим, які витримані в дубових бочках. З ними декантер допоможе згладити яскраві таніни. Недорогим білим винам декантация може тільки нашкодити — вони розгублять свій легкий аромат.

Скільки варто біле вино?

У цій категорії є як вкрай демократичні вина на кожен день від кубанських, кримських виробників, так і справжні метри, як Шаблі з Бургундії. У мережі Winestyle ціни на біле вино починаються від 157 грн